Uživatel:    Heslo:    

  Zaregistrujte se   (proč?)       Zapomněli jste heslo?

 
 FAQ

Co je to FAQ?

Je to (minimálně na internetu) zaužívaná zkratka pojmu 'Frequently Asked Questions', čili Často pokládané dotazy. (Někteří lidé vyslovují tuto zkratku jako 'fakjů', ale obávám se, že to není zcela přesné :-) Většinou, a zde tomu není jinak, jde o podstránku, na které lze najít odpovědi na otázky, které byste chtěli webmasterovi položit. Pokud vám tedy nebude něco jasné, zkuste se nejprve podívat sem.

Proč se na stránce registrovat?

Neregistrovaný, a tím pádem nepřihlášený uživatel si může zahrát nějaké náhodně vygenerované sudoku a napsat krátký vzkaz do diskuse. Tím jeho možnosti v podstatě končí.
Přihlášený uživatel si může vybírat zadání hlavolamu přímo podle jejich ID čísel, luštit je a své výsledky mít automaticky zapsané do tabulek. Může tedy své výkony porovnávat s ostatními.
Přihlášený uživatel se automaticky účastní vytrvalostní soutěže, jejímž cílem není hrát co nejrychleji, ale získávat body za čas strávený na stránce, vyluštěná sudoku, zvaní svých přátel apod. Soutěž je týdně a měsíčně vyhodnocovaná a tak je možno kdykoliv začít bez handicapu, že ostatní už mají spousty bodů.
Přihlášení uživatelé také mohou do diskuse vkládat delší příspěvky.

Jak poslat někomu odkaz na tuto stránku?

Pokud se vám stránka líbí a chcete se o ni 'podělit' s ostatními známými a třeba je i pozvat k měření sil, můžete jim poslat odkaz na tuto stránku, čili jakési upozornění, že taková stránka existuje. To můžete udělat několika způsoby.

Jednou z možností je poslat SMS, e-mail nebo elektronickou pohlednici (popř. klasickou pohlednici, klasický dopis ...), kde upozorníte na existenci stránky a uvedete její adresu, která je http://sudoku.na-webu.cz popř. http://www.sudoku.na-webu.cz. (Pozn. webmastera: V průběhu vašeho pohybu na stránce můžete v prohlížeči vidět adresu složitější, např. něco jako http://sudoku.na-webu.cz/index.php?sub=vyber&sesid=88088539997146497646314326506184, ale zasílání takovéto celé adresy není správné, číslo sesid je jen dočasná identifikace, aby stránka poznala, že provádíte konkrétní aktivitu právě vy).

Tato stránka ale nabízí i jednodušší a výhodnější možnost jak informovat známého. Stačí využít připraveného formuláře, na který se dostanete z různých míst stránky pomocí zeleného obdélníčku s nápisem Pošli odkaz. Pokud jste v okamžiku odeslání formuláře přihlášeni, získáváte i body do soutěže.

Co je to 'Dnešní hlavolam'?

Každý den je náhodně generováno jedno ID číslo hlavolamu náhodné obtížnosti. Pokud jste přihlášení, stačí kliknout na červené pole kdykoliv během dne a hlavolam vyluštit. Nezískáváte sice žádné body navíc, ale můžete si takto lépe porovnat svůj čas s časy ostatních luštitelů.

Porovnání časů provedete jednoduše v menu Přehledy - Denní sudoku, kde stačí kliknout na příslušné ID podle data, které vás zajímá.